Před námi je velká prezentace telefonů řady Huawei Mate 40, která proběhne za tři dny. Ale ví se také, že v přípravách je i řada Huawei Nova 8. O těchto telefonech se mluví už zhruba měsíc a informace jsou zatím jen velmi sporadické. Někteří tipaři dokonce odhadovali, že by modely Nova 8 mohly být uvedeny zároveň s řadou Mate 40, ale to je opravdu nereálné. Navíc jeden z čínských tipařů nedávno prohlásil, že k představení by mělo dojít v průběhu listopadu/novembra, což už by mohlo připadat v úvahu.

Řada Huawei Nova 8 by měla obsahovat několik modelů, ale těmi zásadními budou standardní a Pro verze. O nich je zatím známo, že mají kódové označení Jessica a JessicaH. Ví se i to, že by mělo jít o první telefony Nova, které budou mít vysokou obnovovací frekvenci displeje a mělo by to být až 120 Hz. Očekává se, alespoň u Pro verze, přední duální kamera uložená v oválné „díře“ v levém horním rohu obrazovky. Displej by měl být výrazně zakřivený. Design předního panelu by tedy mohl být podobný jako u Nova 7 Pro.

Poměrně dost se spekuluje i o procesorech, které by mohly telefony řady Nova 8 pohánět. Někteří tipaři se přiklánějí k tomu, že kvůli americkým sankcím by mohl výrobce použít čipsety z dílen MediaTek, a to konkretně Dimensity 820 a Dimensity 1000+. Jiní naopak tvrdí, že Huawei použije svůj Kirin 990. V tomto zatím ale není jasno a ani výrobce zatím nespěchá s rozluštěním této hádanky. To ale nebrání tomu, aby tipaři už nezačali odhadovat ceny jednotlivých modelů Nova 8. Podle nich by standardní verze měla přijít na 483 dolary a Pro verze pak na 585 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.