Telefony Oukitel asi českým fanouškům není nutné představovat, protože si firma za dobu své existence zvládla vybudovat solidní jména. Zejména svými kousky s obřími bateriemi, které se výborně prodávaly. Kromě nich a odolných modelů z jejich dílny pochází i super levná řada C a její nový zástupce už klepe na dveře. A asi není náhodou, že se tak děje hned po představení nejmenovaného ovocnářského produktu, který nový Oukitel C22 designově velmi připomíná. Kde jsme to jen viděli…

Ano, archaický široký obdélníkový výřez displeje nebo trojúhelníkové uspořádání zadních senzorů fotoaparátu jasně odkazují na snahu o kopírování iPhone 11 Pro nebo 12 Pro. Protože ty se upřímně designově neliší ani sami od sebe. Samozřejmě nejde o zcela věrnou kopii, protože například čočky senzorů fotoaparátů jsou (překvapivě) menší. Nebo případně přebývá čtečka otisků prstů na zádech telefonu. Hlavní rozdíly jsou ale bez nejmenších pochybností uvnitř přístroje, protože Oukitel C22 si na výkonný a dobře vybavený telefon moc hrát nemůže.

Takže se dočkáme 5.86-palcového HD+ IPS displeje s rozlišením 1520 x 720 pixel, procesoru Helio A22 nebo 4 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Dále pak 4000 mAh kapacity baterie s pouze 10W nabíjením skrze micro-USB port, trojitého 13 + 2 + 2 Mpx fotoaparátu nebo 8 Mpx selfie kamerky. Vše pak samozřejmě běží na Androidu 10. Zejména velmi kompaktní rozměry a na dnešní dobu malá úhlopříčka by ale mohly někoho zaujmout. Zatím netušíme ani oficiální cenu telefony, ale při pohledu na parametry bych tomu moc nad zhruba 100 dolarů nedával.