Už v druhé polovině prázdnin se mluvilo o tom, že společnost Samsung pracuje na chytrém náramku Samsung Galaxy Fit 2. K jeho představení došlo zhruba před měsícem a po krátkém otálení se nyní náramek začíná prodávat. Zatím se prodeje odehrávají na americkém a indickém trhu, ale prý je otázkou času, kdy se Galaxy Fit 2 dostane i na další trhy. Pokud byste nechtěli čekat na to, až se náramek dostane do Evropy, kupte si jej v Indii, protože tam je jeho cena mírně nižší než v Americe.

A když už jsme začali mluvit o ceně, tak u ní na chvíli ještě zůstaneme. Na americkém trhu má náramek Samsung Galaxy Fit 2 cenu nastavenou na 59,99 dolarů. Kdežto na indickém trhu se prodává za 3999 indických rupií, což je zhruba 54,45 dolarů. Rozdíl pěti dolarů je sice nepatrný, ale jak se říká „halíře dělají talíře“.

A abychom věděli, co za cenu necelých 60 dolarů pořídíme, v rychlosti si projdeme parametry náramku Galaxy Fit 2. Nový náramek má několik vylepšení oproti loňskému modelu. Jde především o vyšší výdrž baterie a větší displej. Design je v podstatě stejný jako loni. Díky použitému materiálu TPU je letošní verze, a to i přesto že je větší, lehčí a váží 21 gramů.


Displej je typu AMOLED, má úhlopříčku 1,1 palce a rozlišení 294×126 pixelů. K dispozici je 2 MB RAM a 32 MB interního úložiště . Baterie má kapacitu 159 mAh a měla by nabídnout až 15 denní výdrž. Pro spárování s telefonem tu je Bluetooth 5.1, dále zde najdeme až 70 typů ciferníků a 90 cvičebních režimů. Nechybí ani odolnost do 5ATM, monitoring zdraví, spánku a stresu a nebo ovladač pro přehrávání hudby a různé notifikace.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.