Už jen pár dnů zbývá do představovačky řady Huawei Mate 40. Doputovala k nám už hromada zvěstí, které jsou tu více tu méně podložené. A mezi ně patří i ta o netradičním designu zadního modulu fotoaparátu. Ten by měl mít osmiúhelníkový tvar a byl celkem nejasně znázorněn na teaseru, kterým výrobce zval na prezentační akci. Tipaři nebyli s to zcela přesně odhadnout, zda takový fotoaparát budou mít všechny telefony v řadě, nebo jen jeden z nich. Dnes už máme trochu víc jasno, protože se na Twitteru objevila zpráva, že osmiúhelníkovým fotoaparátem bude vybaven jen model Huawei Mate 40 RS Porsche.

Tipař, který si říká Teme na svém twitterovém účtu sdílí reálnou fotku a tvrdí, že je na ní skutečně model Huawei Mate 40 RS Porsche. Pokud je to tedy pravda, bude atypický modul kamery poměrně velký a zabere jednu třetinu celé plochy zadního panelu. V modulu je uloženo pět senzorů a blesk. Součástí by měl být i senzor pro snímání tělesné teploty. Samotný kryt je jemnou texturou rozdělen na svislé pásy, které jsou střídavě lesklé a matné.

Kromě reálné fotky modelu Mate 40 RS Porsche sdílí tipař další zajímavou informaci. Uvádí, že telefon by měl na evropském trhu stát 2000 euro, což je v přepočtu podle aktuálního kurzu závratných 54550 Kč. Víme ale, že model Porsche vždy byl a je luxusní záležitostí. Přesto bude letos ve srovnání s loňským Porsche o něco málo levnější. Loni totiž přišel tento telefon na 2095 euro. Tipař také dodal, že letošní Porsche verze bude mít keramický zadní panel a bude osazena, stejně jako Mate 40 Pro, procesorem Kirin 9000.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.