Rozmach cenově dostupných 4K televizí s velkou úhlopříčkou lehce vytlačil projektory z míry zájmu pro domácí použití. Sice zvládnou často vykouzlit větší úhlopříčku, ale mají odvěké problémy s nutným zatemněním místnosti a také jsou ty pokročilé kousky s vyšší rozlišením stále extrémně drahé. Malé přenosné projektory však stále patří k populárním, protože se ideálně hodí na cesty. Samozřejmě nemůžete čekat žádnou extra výbavu zejména v nižším cenovém segmentu, ale jde často o velmi dostupné kousky. Jako je třeba Transjee A2000 v akci na e-shopu Gearbest.

Transjee A2000 moc místa opravdu nezabere a padne ideálně do ruky i rozměry 14.5 x 9.5 x 9.5 cm. Je tak jasné, že uvnitř se nebude skrývat žádné monstrum a nativní rozlišení jen 320 x 240 pixelů to potvrzuje. Stejně tak i svítivost 600 lumenů a kontrast 1000:1. Ale na cestovní filmeček na hotelu nebo připojení herní konzole či telefonu na partičku oblíbené hry stačí. Z pouhých 170 cm vykouzlíte 60-palcový obraz a projektor má i vlastní 3W reproduktor. Navzdory malým rozměrům má také slušnou výbavu porty včetně HDMI, USB a slotu na microSD karty.

V balení dostanete i dálkové ovládání či trojnožku a na výběr máte mezi žlutou a klasickou černou verzí projektory. Stačí jen vybrat správnou koncovku napájení pro náš region.  Momentálně je tento šikovný mini projektor k mání v bleskových prodejích, ale my vše ještě o fous zlevníme díky slevovému kupónu U56985C918627000. S ním cena klesne jen na 41.50 dolarů. Takže si pod tisíc korun můžete pořídit cestovní miniaturní projektor na cesty.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.