Příval jablečných zajímavostí neustává a škodolibý nepřející jedinec (jako třeba moje maličkost) si prostě nemůže odpustit na toto téma vyplodit další článek. Protože dnešní nové zveřejněné informace jsou prostě neodolatelné. Apple nemá ve zvyku publikovat přesné specifikace svých telefonů (aby v porovnání se špičkovými nevypadaly poddimenzované), takže se pravdu vždy dozvíme z externích zdrojů. Ty dnešní se zaměřily na kapacity baterií nových telefonů a dočkali jsme tak potvrzení, že řada iPhone 12 má opravdu nižší hodnoty než minulá generace.

Informace pochází z brazilské certifikační agentury ANATEL, takže se jim dá s velkou mírou pravděpodobnosti věřit. Ukazují, že kapacita baterie nejmenšího iPhone 12 Mini je pouhých 2227 mAh a standardní iPhone 12 pak dostal do vínku 2815 mAh baterii. To je o kus méně než 3110 mAh minulé generace a podobná čísla pak pokračují i u větších brášků iPhone 12 Pro a Pro Max. U těch nejsou k dispozici přesné údaje jako u prvních dvou, ale spekuluje se o 2775 / 3687 mAh kapacitách. Každopádně opět níže než minulá generace s 3046 / 3969 mAh.

Reakce obránců Applu bude spočívat v poukázání na vyšší energetickou úspornost čipu A14 Bionic, takže by se neměla výdrž propadnout. Což je určitě částečně pravda, stejně jako nutnost udělat místo pro 5G modem uvnitř telefonu. I tak jde ale strategie snižování kapacity baterie naprosto proti trendu konkurenčních high-end modelů. Pamatujete, kdy naposledy nějaký špičkový Android měl nižší kapacitu než přímá předchozí generace ? iPhony mají díky rozdílnému řešení spotřeby iOS historicky menší baterie než Androidy, ale i tak je aktuální krok minimálně kontroverzní.

And one more thing…

A když už jsme i těch jablek, tak můžeme zmínit i dnešní příspěvek na čínském Weibo od testerů z DxOMarku. Ti už mají nové modely iPhone 12 Pro Max k dispozici a v prvních dojmem vyjádřili přesvědčení, že tento model nebude mít na to ohrozit současnou foto špičku žebříčku. Takže v podstatě také žádné velké překvapení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.