Všechno jednou končí a i některá ikonická jména mobilního průmyslu čas od času definitivně opustí mateřskou firmu. Před pár dny proběhly internetem zasvěcené spekulace, že jeden ze spoluzakladatelů OnePlus, Carl Pei, se po dlouhých 7 letech se společností rozloučil. Tyto informace nikdo nepotvrdil a tak i když pocházely z důvěryhodného zdroje, tak nešlo o oficiální záležitost. Dnes ale sám Carl Pei veškeré pochybnosti rozmetal oficiálním prohlášením, takže je opravdu v jeho případě konec jedné éry.

A éra to byla vskutku veleúspěšná, protože od roku 2013 se z OnePlus stal důležitý hráč na trhu s extrémně loajální fanouškovskou základnou. Carl Pei tak svůj rozlučkový dopis publikoval logicky na fórech značky a v první řadě poděkoval všem spolupracovníkům a hlavně komunitě. Navzdory původnímu očekávání nikde nezmínil přechod k žádnému konkurenčnímu projektu (ani vytvoření nového). Hlavním udaným důvodem tak je obvyklá velká vytíženost a snaha vrátit teď tento čas rodině a přátelům. Tomu samozřejmě věřit můžeme, ale ani nemusíme.

Podle ohlasů to ale i tak vypadá na přátelské rozloučení, Carl Pei poděkoval za životní šanci kolegovi Petovi Lau a OnePlus také neváhali otce zakladatele vyprovodit vřelými slovy. Část fanoušků má obavy, aby se odchod jedné z hlavních tváří firmy nepodepsal i na jejím směřování. Osobně si to nemyslím, protože třeba čerstvě představený OnePlus 8T je krokem směrem k fanouškům a reakcí na kritiku předchozí generace. Takže trend nevypadá nijak hrozivě. Každopádně budeme zvědavi na Carlovo další angažmá, protože na ocet určitě dlouho nezůstane.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.