Samsung má pro letošek splněno, alespoň co se týče vlajkových telefonů. Proto není od věci nasměrovat vývojářské a výrobní síly na budoucí vlajkové stroje. A samozřejmě je jasné, že těmi prvními v pořadí v příštím roce budou telefony řady Samsung Galaxy S21. Ostatně s koncem letošního roku se o těchto telefonech už začíná docela dost mluvit, ale zatím se nejvíc propírá verze Galaxy S21 Ultra. Ten by totiž měl být v příštím roce tou pověstnou třešničkou na dortu celé řady.

Ale protože v řadě Samsung Galaxy S21 bude kromě Ultra verze i verze standardní, podíváme se dnes na ni. Zatím jsme měli možnost vidět několik renderů Galaxy S21 a taky víme, že bude podporovat stylus. Samozřejmě se také čeká, že výrobce vsadí na vlajkový procesor pro příští rok, kterým bude Snapdragon 875. A přestože by se to mohlo zdát předčasným, Galaxy S21 už dokonce prošel certifikací 3C.


V certifikačním výpisu jej najdeme pod kódovým označením SM-G9910. Z výpisu dále vyčteme, že telefon bude dodáván s 25 W nabíječkou. Kromě těchto údajů se dá zjistit, že telefon bude mít baterii s kapacitou 3880 mAh, což by mělo v praxi znamenat 4000 mAh akumulátor. A je potvrzen i procesor Snapdragon 875, se kterým telefon certifikací prošel. Na další informace o parametrech je ale zatím ještě brzy. Takže snad jen na závěr dodáme, že v řadě S21 bychom mohli čekat modely Galaxy S21, S21 Plus a S21 Ultra. Kromě čipsetu Snapdragon 875 by mohl být použit i domácí Exynos 2100. Ale do představovačky zbývá ještě několik měsíců, takže podrobnější informace nám budou dávkovány postupně.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.