Přestože se před několika dny spekulovalo o tom, že společnost Huawei se bude chtít výhledově zbavit své dceřinky Honor, zdá se, že Honor jede dál. Alespoň co se přípravy nových telefonů týče. Na síti se totiž objevily informace a reálné fotky zatím neznámého telefonu. Podle tipařů by právě o tento model mohla být rozšířena řada Honor X.

Nu a vzhledem k tomu, že info a fotky nového telefonu jsou k vidění na ruských stránkách Hi-Tech, je možné, že se řada Honor X rozšíří nejdříve na ruském trhu. Co je tedy o tomto tajemném telefonu známo? Podle ruských stránek má kódové označení Dingdang a číslo modelu je DNN-LX9. Svými parametry by měl chystaný telefon spadat do střední třídy. V rámci designu jde o letošní klasiku. Alespoň tedy u zadního panelu, kterému dominuje obdélníkový modul fotoaparátu se čtyřmi senzory a LED bleskem. Primární snímač by měl údajně mít rozlišení 48 MPix.

Z fotek je také patrno, že nový Honor X bude mít i 3,5 mm audio jack, port USB-C a snímač otisků uložený na hraně telefonu. Ruské stránky uvádějí, že displej by měl mít úhlopříčku 6,67 palce. Telefon by měl podporovat rychlé nabíjení. Jeho přesný výkon není znám, ale mělo by jít o to nejrychlejší nabíjení ve střední třídě. Baterie by měla mít kapacitu 5000 mAh a prý by neměla chybět ani podpora NFC. Přestože značka Honor dosud nepotvrdila, že by připravovala nový telefon pro ruský trh, spekuluje se i o jeho ceně. Ta by měla být nastavena na 18000 rublů, což je zhruba 230 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.