Přesně podle plánu byl oficiálně představen telefon Oppo Reno 4 F. Stává se tak pátým modelem v řadě Reno 4, ale nejde o úplnou novinku, nebo originál. Reno 4 F je totiž rebrandem telefonu Oppo F17 Pro, který byl představen minulý měsíc. Pravda je ale ta, že přejmenovaný model má několik drobných úprav, design však zůstává stejný. Mezi hlavní taháky by mohl patřit přední duální fotoaparát, AMOLED displej a nebo procesor Helio P95.

Hlavní parametry

Jak již bylo řečeno, Oppo Reno 4 F má AMOLED displej s úhlopříčkou 6,43 palce. Jeho rozlišení je 2400×1080 pixelů, jemnost 409 ppi a obnovovací frekvence je 60 Hz. V levém horním rohu obrazovky je oválná „díra“ pro přední duální kameru a i díky ní je užitná 90,67%. Do displeje je také integrován snímač otisků prstů. Nechybí ani ochranné sklo Gorilla Glass.

Telefon je osazen procesorem z dílen MediaTek a jde o Helio P95. K němu je přidáno 8 GB operační paměti LPPDR4X a 128 GB interního úložiště UFS 2.1. Baterie má kapacitu 4015 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 18 W. K dispozici je duální 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.1, GPS, USB-C a 3,5 mm audio jack. Reno 4 F běží na systému Android 10 s nadstavbou ColorOS 7.2.

Ty, kteří chtějí mít ve svém telefonu slušnou foto výbavu, by mohla zaujmou přední duální kamera. Tvoří ji 16 MPix snímač se světelností f/2.4 a 2 MPix senzor pro hloubku ostrostí, který má také clonu f/2.4. Na zadním panelu pak najdeme čtvercový modul hlavního fotoaparátu se čtyřmi snímači. Ten primární, Samsung GM1ST, má 48 MPix a světelnost f/1.7. Druhý senzor dostal 8 MPix a jde o širokoúhlý objektiv. Třetí a čtvrtý senzor mají shodně 2 MPix.

Vzhledem k tomu, že telefon byl představen v Indonésii, je už nyní na tamním trhu připraven pro předběžné objednávky. Prodeje by měly začít 16. října/októbra na Shopee Mall. Cena je nastavena na 4299 indonéských rupií, což je zhruba 292 dolarů. Oppo Reno 4 F bude nabízen v barvách Matte Black a Metallic White.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.