Řada telefonů Huawei Nova 7 byla vydána letos v dubnu/apríli. Telefony jsou zaměřené na mladé uživatele a tomu je přizpůsoben i poměr cena/výkon. Zhruba v polovině minulého měsíce se začalo proslýchat, že výrobce chystá další rozšíření této řady a novým modelem by měl být Huawei Nova 7 SE Vitality Edition. Očekávalo se, že se od původní verze Nova 7 SE bude lišit snad jen v jednom parametru, a tím je typ procesoru. Kdy bude telefon představen se ovšem nevědělo. Nyní můžeme říct, že Nova 7 SE v edici Vitality má svou premiéru za sebou a vše se odehrálo bez předchozích upozornění.

Hlavní parametry, cena a dostupnost

Huawei Nova 7 SE Vitality Edition má LCD displej s úhlopříčkou 6,5 palce a rozlišením 2400×1080 pixelů. Poměr stran je 20:9 a jemnost je 405 ppi. V jeho levém horním rohu je „díra“ pro přední kameru, která má 16 MPix a světelnost f/2.0. Kamera podporuje nahrávání videa v rozlišení 1080p. Potud je vše stejné jako u původního modelu.

Změna ale nastává na postu procesoru. Najdeme zde totiž, místo Kirinu 820, čipset Dimensity 800U. V rámci pamětí bude telefon vydán jen v jedné verzi s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 4000 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 40 W. Konektivitu zastupuje 5G, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.1, GPS, USB-C a 3,5 mm audio jack. Snímač otisků je uložen na hraně a telefon má také podporu pro odemknutí obličejem. Operačním systémem je Android 10 s nadstavbou EMUI 10.1.

Kromě výměny procesoru zůstávají všechny parametry stejné, takže i v případě Vitality Edition je hlavní fotoaparát uložen v úzkém vertikálním modulu a má čtyři snímače. Primární má rozlišení 64 MPix, sekundární 8 Mpix senzor funguje jako širokoúhlý objektiv a vše doplňují dva 2 MPix senzory pro makro focení a snímání hloubky ostrosti. Mezi režimy a funkcemi najdeme HDR, portrétní režim a také režim pro noční focení. Kamera podporuje i nahrávání videa v 4K rozlišení.

Huawei Nova 7 SE Vitality Edition byl v podstatě představen jen prostřednictvím e-shopu VMall, kde je už nyní nabízen v barvách Silver Moon Star, Qijijng Forest, Midnight Black a Midsummer Purple. Jeho cena je nastavena na 2299 jüanů, což je zhruba 342 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.