Vzedmutí fanouškové nevole je v drtivé většině případů pro obří korporace jen otravnou mouchou, kterou se nemá smysl zabývat. Přece jen oni vědí, co je nejlepší. Někdy ale přece jen vše zafunguje k dobru věci a to je pak vždy oprávněný důvod k malé oslavě. Dnes tedy mohou otevřít láhev bublinek fanoušci značky OnePlus, protože se rozhodli aktuální novinku OnePlus 8T poslat na trh bez hojně kritizovaného předinstalovaného Facebook bloatware. A to je velmi pozitivní zpráva, která mnohé potěší.

Počínaje řadou OnePlus 8 a poté i midrange modelem Nord totiž firma nutila zákazníkům v telefonech předinstalované servisní služby Facebooku. A protože bylo problémem se jich zbavit i manuálně, tak se tato novinka rozhodně nesetkala s laskavým přijetím komunity. OnePlus se bránili klasickými mlžícími slovy o lepším službám zákazníkům, lepší optimalizaci baterie a podobnými veletoči, ale realita asi byla zcela jiná. Naštěstí se opravdu rozhodli ustoupit tlaku fanoušků i odborné veřejnosti a novinkový telefon už je tak skoro úplně čistý, bez Facebook bloatware.

Takže se už u OnePlus 8T nedočkáme předinstalovaných zhůvěřilostí jako Facebook, Messenger, Instagram, Facebook Application Manager, Facebook Installer, a Facebook Notification Service. Zůstal jen Netflix, u kterého důvod s lepším přehráváním HDR obsahu asi projde. Podle vyjádření pro média se OnePlus v dohledné době nechystá k těmto praktikám vrátit, ale evidentně si nechávají otevřená vrátka. I tak jde ale o pozitivní krok, který určitě drtivá většina fanoušků ocení. Další důvod k pořízení OP8T !

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.