Aktuální rozhodnutí jablečného imperátora o vynechání nabíječek a sluchátek z balení nových iPhonů se se setkalo vesměs s negativní odezvou veřejnosti. Ona totiž proklamovaná snaha o snížení zatížení životního prostředí menším balením zní velmi vznešeně, ale v realitě je neskutečně pokrytecká. Uživatel bude stejně donucen si nabíječku pořídit a ta asi nebude bez obalu… Nemluvě o tvrdošíjném odporu Applu k přechodu na USB Type-C konektor, který vše ještě komplikuje. A konkurence si samozřejmě velmi rádo do podobně kontroverzního rozhodnutí rýpne.

První byli Xiaomi s krátkým videem a pak si ještě přisadili z jejich španělské pobočky. Doslova napsali “ #MiFans, měli jsme sen, že v balení telefonů nebyla nabíječka. Naštěstí to byla jen noční můra.“ Jako další přiskočili na vlak vtipkování i o Applu i v Samsungu a obrázek níže je asi nejlépe vypovídající sám o sobě. Ale ubezpečení, že dostaneme nabíječku vždy potěší. A na podobné vlně už s předstihem rýpnuli do jablečných kolegů i OnePlus, kteří při předváděčce uvedli novou 65W nabíječku s ironickým popiskem „FreeInTheBox“.

To je všechno sice velmi hezké a často i vtipné, ale za rohem číhá velmi reálné nebezpečí. Ať už je Apple jakkoliv zesměšňován, tak je bez debat často vedoucím (nejen) designového pokroku a další značky s odstupem času milerády následují. Aneb legendární kontroverzní „vykousnutí“ displeje. A první vlaštovky už jsou k vidění hned, protože třeba indické zastoupení LG se rozhodlo naservírovat zákazníkům baleni LG G8X právě bez přibaleného adaptéru. Takže to asi časem bude smutnou realitou minimálně u některých výrobců.