Levných TV boxů je na výběr opravdu široká škála a za velmi dobré peníze nabídnou skvělý výkon. Často však trpí softwarovými nedostatky a chybějícími certifikacemi, případně problémy s kompatibilitou. Univerzálním lékem na podobné záležitosti je platforma Android TV, ale ta s sebou nese často i výrazně vyšší ceny. Nemluvě o tom, že čínské produkty se jí většinou vyhýbají. Ne však vždy, což potvrzují výborné modely řady MECOOL KM1, které pro vás dnes máme v akci z e-shopu Gearbest.

Výkonu mají modely MECOOL KM1 opravdu na rozdávání, protože jsou vybaveny procesory Amlogic S905X3, 4GB RAM a 32 nebo 64 GB vnitřní paměti. K tomu i Wi-Fi ac, Bluetooth 4.2, 100M LAN portem, HDMI 2.1 nebo USB 3.0. Podporováno je až 4K rozlišení se 60 fps, stejně jako HDR10+ a HLG. Hlavním trumfem je ale certifikace Googlem a plnohodnotný systém Android TV založený na Androidu 9. Což samozřejmě zahrnuje Chromecast, podporu Google Home a robustní systém s tunou dostupných aplikací. Jen je bohužel nutné zmínit absenci podpory Netflixu ve 4K rozlišení, i když třeba Youtube nebo Amazon Prime s tím nemají problém.

V balení dostanete i šikovné dálkové ovládání s vestavěným mikrofonem pro hlasové povely a služby Google Assistant. A tvůrci se chlubí podporou více než 24 jazyků, překvapivě včetně češtiny. Na výběr máte na Gearbestu mezi variantou Deluxe se 32 GB paměti za $75.99 s kupónem MECOOLKM1 nebo Collective verzi se 64 GB paměti za $84.99 s kupónem UN881DCKR7. Obě jsou ale výbornou volbou pokud hledáte TV box.