Telefon Xiaomi Mi 10T byl na konci minulého měsíce představen na globálních trzích. Čína však na něj stále čeká a není už tajemstvím, že právě tam bude tento telefon přejmenován a prodáván pro značkou Redmi. Ví se také, že čínská verze bude spadat pod řadu Redmi K30. Ovšem až nyní vyplouvá na povrch, že přejmenovaný telefon bude mít název Redmi K30S.

Informace o tom, že Mi 10T bude mít na čínském trhu název Redmi K30S se objevily na čínské síti. Tam o tomto přejmenování mluví známý tipař Digital Chat Station. Původně se totiž spíš čekalo, že název by tak trochu mohl korespondovat s tím původním a měl by být Redmi K30T. To však tipař vyvrací. Pro další potvrzení názvu Redmi K30S si opět zajdeme na čínskou síť. Čínský operátor China Mobile totiž vydal upoutávku, na které je snímek Xiaomi Mi 10T a operátor jej prezentuje s názvem Redmi K30S.

A abychom doplnili další dílek do skládačky chystaného telefonu, podíváme se i na stránky certifikačního úřadu 3C. Certifikací tam prošel telefon s kódovým označením M2007J3SC a z toho je zřejmé, že skutečně jde o čínskou verzi Mi 10T. Ta byla certifikována s označením M2007J3SG a důležité je tedy poslední písmeno v označení. Kdy by tedy mohla být čínská verze Xiaomi telefonu představena? Tipaři se shodují na tom, že by se tak mělo stát do konce tohoto měsíce. A dost možná by mělo jít o poslední telefon řady K30. Zatím totiž není známo, zda bude v Číně vydána i verze Mi 10T Pro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.