Včerejšek byl velkým dnem pro společnost OnePlus a jejich fanoušky. A asi nikomu neuniklo, že byl oficiálně představen novinkový telefon OnePlus 8T. Jde o skutečně povedený kus a možná tak trochu v jeho stínu byla představena i nová TWS sluchátka OnePlus Buds Z. I na nich výrobce slušně zapracoval. Mají povedený design, slušné parametry a jako bonus byla přidána i velmi přijatelná cena. Ta je v Evropě stanovena na 59 euro, což je zhruba 1611 Kč. Jejich dostupnost na evropském trhu zatím není známá, ale je pravděpodobné, že by se mohla začít prodávat během příštího měsíce.

Hlavní parametry

Sluchátka OnePlus Buds Z mají líbivý design. Nožky jsou mírně zahnuté a samotná sluchátka jsou opatřena silikonovými koncovkami. Ovládání je dotykové. Hmotnost jednotlivých sluchátek je 4,35 gramu a nabíjecí box váží 40 gramů.

Co se zvuku týče, výrobce přidal několik vylepšení, včetně lepší technologie basů a dynamického virtuálního 3D zvuku. Nechybí podpora Dolby Atmos a 10 mm měnič. To vše dohromady by mělo zajisti solidní zvuk. Pro spárování s telefonem je připraven Bluetooth 5.0. Zajímavá je doba provozu na jedno nabití. Mělo by to být až 20 hodin přehrávání hudby, pokud budou sluchátka průběžně dobíjena. Bez dobíjení by měla být výdrž zhruba 5 hodin. Výrobce ale tvrdí, že maximální délka provozu je podmíněna nastavením hlasitosti na jednu třetinu a přehráváním v režimu AAC.

Sluchátka Buds Z mají funkci rychlého přepínání, která umožní přepínat mezi dvěma spárovanými zařízeními. Mají také režim velmi nízké latence 103 ms, podporu Google asistenta, podporu automatického spárování při otevření nabíjecího boxu a nebo i podporu aplikace HeyMelody. A nesmíme zapomenout ani na certifikaci IP55. Díky tomu by sluchátka měla odolat stříkající vodě nebo potu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.