Asi není třeba připomínat, že loni touhle dobou byla vydána řada telefonů Huawei Mate 30 a její součástí byl i model Mate 30 Pro. Ten se mimo jiné prodává i na našem tuzemském trhu. Nu a letos te blíží představení nástupců loňské řady Mate, která má v názvu číslovku 40. Představení řady Mate 40 proběhne 22. října/októbra a podle všeho to vypadá, že společně s ní by mohl být uveden i telefon Huawei Mate 30 Pro E.

Doposud byl model Huawei Mate 30 Pro E považován jen za divoké výplody několika tipařů. Moc se o něm nevědělo, jen se o něm zvesela spekulovalo. Nyní se situace tak trochu obrací a to i možná díky tomu, že Huawei telefon, který by mohl být právem považován právě za model Mate 30 Pro E dostal certifikaci Tenaa. A lhali bychom, kdybychom tvrdili, že se opět nezačaly na čínském Weibo množit odhady tipařů, kdy někteří z nich dokonce sdílejí i údajné reálné snímky tohoto telefonu. Na ty však dnes raději zapomeneme a podíváme se, co se objevilo v certifikačním výpisu Tenaa.

Co říká Tenaa

Z fotek je jasné, že model Mate 30 Pro E bude mít velmi podobný, ne-li stejný design jako Mate 30 Pro. Jde tedy zejména o kruhový modul hlavního fotoaparátu, kterému se obecně přezdívá „Oreo“. Podle tipařů je však pravděpodobné, že v rámci vzhledu by mohlo dojít k malým kosmetickým úpravám. Podle Tenaa by měl mít telefon 6,53 palcový „vodopádový“ displej s FullHD+ rozlišením.

Výpis sice neuvádí konkrétní typ procesoru, ale mělo by jít o osmi jádrový čipset s taktem 2,86 GHz. Tipaři ale usuzují, že půjde o Kirin 990 5G. Doplnit by jej mělo 6/8/12 GB operační paměti a 256 GB případně 512 GB interního úložiště. Baterie bude mít kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého 40 W nabíjení. Telefon by měl běžet na systému Android 10. Zadní fotoaparát by měl mít čtyři senzory, ale jejich rozlišení není známo. Ovšem zatím není potvrzeno výrobcem, že tento model bude skutečně představen.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.