Porovnávání výkonů telefonů v benchmarcích patří k velmi oblíbeným kratochvílím internetové komunity, i když se často porovnávají hrušky s jablky. Tedy doslova, protože třeba architektura a systémové rozdílnosti jablečného Applu a googlovského Androidu prostě přímé porovnání výrazně znesnadňují. I tak samozřejmě fandové či experti neodolají a tak máme možnost aktuálně zhlédnout Antutu výsledky nových modelů řady iPhone 12 se super výkonným procesorem Apple A14 Bionic.

Tomu se přičítala skoro až magická výkonnost a čísla, i když oficiální představení samotného čipu tomu nenasvědčovalo. Tvůrci k porovnání totiž raději zvolili předminulou generaci čipů, aby byl rozdíl markantnější a lépe vynikl. I tak se ale čekalo, že A14 Bionic v hrubém Antutu testu překoná rivala v podobě Snapdragonu 865+. Což se podle všeho nestalo, protože má A14 problém překonat hranici 600.000 bodů. A tato hranice pro telefony s SD865+ většinou není limitem. Qualcomm tak nemusí podle původních odhadů čekat na Snapdragon 875, ale vystačí si s aktuální generací.

Samozřejmě vliv na výsledky má spousta faktorů a v některých ohledech má Apple ke svým iPhonům poměrně skoupý přístup. Třeba oficiálně nikdy nezveřejňuje kapacity RAM, protože by v porovnání s konkurencí vypadaly poddimenzované. Ano, iOS má jiné nároky a není tak paměťově „nenažraný“, ale z PR pohledu by to prostě nevypadalo dobře. To samozřejmě nebrání expertům telefony rozebrat a tak dnes už víme, že iPhone 12 Pro a Pro Max jsou první jablečné kusy se 6 GB RAM. Základní a Mini verze se pak musí spokojit jen se 4 GB RAM.