Telefony řady ASUS ZenFone se vždy vyznačovaly velmi příznivými cenami, z čehož v září představené modely ZenFone 7 a Zenfone 7 Pro přece jen lehce vybočují. Oficiální ceny základní verze jsou jen těsně pod hranicí 20.000 korun, nemluvě o 22.000 korun za Pro variantu. Za ty peníze asi každý očekává špičkový high-end telefon bez kompromisů. Nové ASUSy mají opět zajímavý otočný modul fotoaparátu pro univerzální využití, ale podle testu Pro verze na DxOMarku mají přece jen od high-endu pořádný odstup.

ASUS ZenFone 7 Pro má ve vyklápěcím modulu hned trojici senzorů, konkrétně pak 64 Mpx hlavní s f/1.8 a OIS, 8 Mpx telefoto s 3x zoomem a OIS, nebo 12 Mpx ultra-wide snímač. Na papíře solidní sestava s poměrně vysokými megapixely doprovodných senzorů. V testech ale telefon úplně nepřesvědčil a bylo mu toho vytýkáno poměrně hodně. Ať už hovoříme o špatném vyvážení bílé uvnitř, časté artefaktování nebo nekonzistentní výkony u snímků s vysokým dynamickým rozpětím. Chvála pak přistála na přesné expozici, rychlém autofokusu nebo věrnému podání barev.

Celkové skóre se ale vyšplhalo „jen“ na 115 bodů, což telefon v žebříčku řadí až do hloubi pole. Rozhodně se nejedná o špatný fotoaparát, ale soupeří s loňskými (byť povedenými) modely jako jsou Huawei P30 Pro nebo OnePlus 7 Pro. Karta se ale bleskurychle obrátí v selfie testu, protože co je málo u hlavního fotoaparátu, tak je absolutní špičkou právě pro selfie využití. Tady ZenFone 7 Pro dominuje a urval stříbrnou medaili o 2 body za vedoucím Huawei P40 Pro. A zejména ve video kategorii jde pro selfie o zcela jasnou volbu. Takže si své fanoušky určitě najde.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.