Včerejší velká představovačka Applu asi zadělala na celou řadu infarktů, protože cenové nastavení v podstatě všech nových modelů řady iPhone 12 je extrémní. Nejlevnější iPhone 12 Mini s okleštěnými 64 GB paměti za 22 tisíc ? No potěš koště. K tomu si navíc ještě musí zákazník připočítat cenu nabíječky, protože nové modely ji pro jistotu už ani nemají v balení. A tato situace samozřejmě neunikla konkurenci a jako poslední přiložili polínko do ohně Xiaomi.

Xiaomi k tomu stačilo pouhých 5 sekund videa a štiplavý status na Twitteru. V něm ubezpečují potenciální zákazníky, že na nic nezapomněli a ukazují přítomnost nabíječky přímo v balení. To je jasný odkaz právě na Apple a jejich chybějící adaptér u nových modelů. Tedy u všech modelů, protože se „vylepšení“ balení dočkají i starší řady iPhonů. Argumentace o snížení ekologické zátěže je samozřejmě zcela pokrytecká, protože drtivá většina uživatelů svůj starý telefon prodává nebo předává dále. A nový majitel logicky nějakou nabíječku stejně potřebuje…

Podobná ironická šťouchnutí nejsou mezi mobilními giganty ničím neobvyklým a v minulosti jsme měli možnost vidět celou řadu statusů na sociálních sítích. Nebo dokonce přímo reklamních kampaní na podobných principech. Je však třeba se mít na pozoru, protože s odstupem času se některé ironické útoky na adresu Applu mohou nepříjemně vrátit. Není tomu tak dávno, co se podobně vtipkovalo na účet chybějícího 3.5 mm audio jacku… Je tak klidně možné, že se k praxi chybějící nabíječky brzy přidají i další, i kdyby jen hodlali naskočit na současnou moderní vlnu „svatouškovství“ a vyhroceného „ekologismu“.