Společnost Samsung to v současné době nejsou jen velmi drahé telefony, ale i ty, které neudělají extra velký průvan v peněžence. Mezi takové patří i model Samsung Galaxy A42 5G. Ten byl představen na začátku uplynulého měsíce jako nejlevnější 5G telefon společnosti. Už při jeho uvedení výrobce hlásil, že se připravuje i jeho globální představení na vybraných trzích.

V těchto dnech už jsou postupně zveřejňovány termíny, ceny a trhy, kde bude Samsung Galaxy A42 5G prodáván. My se zaměříme na Evropu a v tomto případě konkrétně na Velkou Británii. Tam se Galaxy A42 začne prodávat 6. listopadu/novembra. Jeho cena je nastavena na 349 liber, což je zhruba 10541 Kč. Na první pohled by se mohlo zdá, že je to docela dost, ale například model Galaxy A52 5G zde stojí ještě o 80 liber víc. Galaxy A42 bude v Británii nabízen v barvách Prism Dot Black, White a Gray.

Cenu a termín prodejů tedy známe, takže si ještě v rychlosti zopakujeme parametry telefonu. Super AMOLED displej má úhlopříčku 6,6 palce a rozlišení HD+. Nad displejem je malý kapkovitý výřez pro přední 20 MPix kameru. Snímač otisků je integrován do obrazovky. Jako procesor výrobce použil Snapdragon 750G a spároval jej s až 8 GB operační paměti a 128 interního úložiště. Baterie má kapacitu slušných 5000 mAh s podporou nabíjení s výkonem 15 W. Hlavní fotoaparát je uložen do čtvercového modulu se čtyřmi snímači. Ty mají rozlišení 48 MPix, 8 MPix a dvakrát 5 Mpix.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.