Představení řady Huawei Mate 40 se pomalu ale jistě blíží. O telefonech se na síti mluví téměř každý den, ale pokud bychom se na tyto informace podívali zpětně, tak o chystaných modelech zatím moc nevíme. Jistě, článků o chystaných telefonech vyšla hromada, ale ve valné většině se zakládají na odhadech tipařů a spekulacích. Proto je fajn, že nyní samotný výrobce vypustil do světa teaser, který by kromě potvrzení termínu představení mohl něco málo napovědět o zadním fotoaparátu.

Na plakátku je vidět design zadního panelu telefonů řady Huawei Mate 40. Modul hlavního fotoaparátu je sice z poloviny utopen ve stínu, ale i přesto si lze povšimnout jeho netradičního tvaru. Letos se většina výrobců chytrých telefonů uchýlila k modulům obdélníkovým, ale viděli jsme i kruhové nebo kosočtvercové a čtvercové moduly. Huawei by však mohl přijít s osmiúhelníkovým modulem. Zatím není jednoznačně jasné, zda tento design modulu kamery budou mít všechny telefony v řadě a nebo jen některé. Ale vzhledem k tomu, že Huawei zpravidla používá pro všechny telefony jedné řady stejný design, bylo by zvláštní, kdyby tomu teď bylo jinak.

Každopádně na potvrzení, jak bude vypadat modul fotoaparátu u jednotlivých telefonů v řadě Mate 40 budeme muset počkat do 22. října/októbra, kdy budou představeny. Kromě telefonů bychom se podle všeho měli dočkat i dalších produktů. Mělo by jít o sluchátka Huawei FreeBuds Studio a řadu reproduktorů Huawei Sound X. Dále o globální verzi hodinek Watch GT 2 Pro a samozřejmě nesmíme zapomenout ani na premiéru procesoru Kirin 9000. Údajně by měly být představeny i další, zatím nespecifikované, produkty.