Gionee už nějakou dobu nepatří mezi zvučné značky telefonů. Po několika finančních kotrmelcích změnila majitele, snaží se udržet na trhu a čas od času představí nějaký nový model. Nutno říct, že jeden z jejich posledních kousků, Gionee M30, na sebe přitáhl pozornost fanoušků, kteří preferují masivní outdoorové stroje s obří kapacitou baterie a dobrou cenou. A na dobrou cenu se asi bude snažit výrobce nalákat potenciální kupce v případě chystaného telefonu Gionee F8 Neo.

Model Gionee F8 Neo se totiž nedávno objevil na Google Play Console. Proto se můžeme podívat na některé z jeho parametrů, které budou patřit spíš k těm, jaké mají přístroje nižší třídy. Z toho důvodu předpokládáme i nižší cenu. Takže jaké parametry bychom mohli čekat? Je to především procesor UNISOC SC9863A. Jde o osmi jádrový čipset s osmi jádry ARM Cortex-A55, která jsou taktována na 1,6 GHz. A dále s GPU PowerVR GE8322 s frekvencí 550 Mhz.

Na Google Play Console se dále můžeme dozvědět, že výše zmíněný procesor doplní 2 GB operační paměti a také to, že telefon poběží na systému Android 10. K tomu přidejme ještě i rozlišení displeje, které by mělo být 1440×720 pixelů. U výpisu najdeme i snímek telefonu, ale je velmi pravděpodobné, že jde jen o ilustrační fotku. Telefon na obrázku má totiž zakřivený displej. To u přístrojů s nízkými parametry a cenou ovšem nelze očekávat. Co bychom ale očekávat mohli, je brzké představení Gionee F8 Neo. Přesný termín zatím výrobce neoznámil.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.