Gionee už nějakou dobu nepatří mezi zvučné značky telefonů. Po několika finančních kotrmelcích změnila majitele, snaží se udržet na trhu a čas od času představí nějaký nový model. Nutno říct, že jeden z jejich posledních kousků, Gionee M30, na sebe přitáhl pozornost fanoušků, kteří preferují masivní outdoorové stroje s obří kapacitou baterie a dobrou cenou. A na dobrou cenu se asi bude snažit výrobce nalákat potenciální kupce v případě chystaného telefonu Gionee F8 Neo.

Model Gionee F8 Neo se totiž nedávno objevil na Google Play Console. Proto se můžeme podívat na některé z jeho parametrů, které budou patřit spíš k těm, jaké mají přístroje nižší třídy. Z toho důvodu předpokládáme i nižší cenu. Takže jaké parametry bychom mohli čekat? Je to především procesor UNISOC SC9863A. Jde o osmi jádrový čipset s osmi jádry ARM Cortex-A55, která jsou taktována na 1,6 GHz. A dále s GPU PowerVR GE8322 s frekvencí 550 Mhz.

Na Google Play Console se dále můžeme dozvědět, že výše zmíněný procesor doplní 2 GB operační paměti a také to, že telefon poběží na systému Android 10. K tomu přidejme ještě i rozlišení displeje, které by mělo být 1440×720 pixelů. U výpisu najdeme i snímek telefonu, ale je velmi pravděpodobné, že jde jen o ilustrační fotku. Telefon na obrázku má totiž zakřivený displej. To u přístrojů s nízkými parametry a cenou ovšem nelze očekávat. Co bychom ale očekávat mohli, je brzké představení Gionee F8 Neo. Přesný termín zatím výrobce neoznámil.