Fanoušci značky OnePlus dnes budou moci jásat. Během dne bude oficiálně představen telefon OnePlus 8T a s ním i pár dalších produktů. Ovšem je tu i zpráva, která možná pro někoho bude patřit k těm špatným. Vedení značky se začíná štěpit. Mezi hlavní tváře OnePlus patři dva muži, otci zakladatelé. Asi všichni tuší, že jsou jimi Carl Pei a Pete Lau. Ti společně stáli v roce 2013 u zrodu společnosti.

Nyní se proslýchá, že právě Carl Pei chce OnePlus opustit. Je to překvapením, protože Pei, alespoň v rámci prezentace společnosti na globálních trzích, byl daleko víc vidět než jeho kolega Lau. Je docela možné, že vedení značky uznalo, že je čas na změnu. Ovšem je také možné, že Lau vycítil příležitost pro založení vlastní firmy. To nakonec sám několikrát potvrdil, i když nepřímo a jen v náznacích. A pokud bychom měli vycházet ze zákulisních dohadů, měli bychom se oficiálního oznámení o odchodu Carla Pei dočkat právě dnes, po představení telefonu OnePlus 8T.

Na co se tedy Carl Pei po odchodu z vedení OnePlus chce zaměřit? Podle stránek TechCrunch rozjíždí svou vlastní firmu. Zatím není známo, zda bude souviset s mobilními technologiemi a případně zda bude součástí BBK Electronics, stejně jako OnePlus. Přesto by se dalo říct, že díky tomu, že Pei je známou osobností a po více než sedmi letech práce pro OnePlus má bohaté zkušenosti, by jeho nová firma mohla mít poměr dobré základy pro úspěch. Počkejme ale raději na oficiální vyjádření samotného Carla Peie k jeho dalším plánům do budoucna.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.