Kapacity baterií chytrých telefonů se zvětšují a je zároveň potřeba zrychlit jejich nabíjení. V rámci klasického kabelového nabíjení se to daří a někteří výrobci už nabízejí technologie, jejichž výkon se přehoupl přes 100 W. Můžeme vzpomenout například na telefon Xiaomi Mi 10 Ultra, který podporuje rychlé nabíjení s výkonem 120 W. Ovšem postupně zrychluje i bezdrátové nabíjení. Po přístrojích s podporou 30 W bezdrátového nabíjení jsou tu už i telefony s 50 W bezdrátovým nabíjením. A opět můžeme uvést Mi 10 Ultra, který toto nabíjení podporuje.

V souvislosti s výše uvedeným se tedy naskýtá otázka, zda i bezdrátové nabíjení bude nadále zrychlovat a zda se už brzy objeví telefony, které budou mít podporu 100 W bezdrátového nabíjení. Podle poměrně spolehlivého čínského tipaře, který si říká Digital Chat Station je to víc než pravděpodobné. Tipař tvrdí, že měl možnost vidět laboratorní výzkumy několika výrobců a jejich společným cílem je už v příštím roce produkce telefonů s podporou 100 W bezdrátového nabíjení.

Momentálně ani čínský tipař neuvádí, které společnosti nebo výrobci pracují na technologii bezdrátového nabíjení s výkonem 100 W. Ale vzhledem k tomu, že Xiaomi má už svůj Mi 10 Ultra, který v tomto směru tak trochu ční nad ostatními a společnost se zdý být lídrem v segmentu rychlého nabíjení, tipovali bychom právě na Xiaomi. Důvodem je i to, že komerční bezdrátovou auto nabíječku s výkonem 55 W už v portfoliu Xiaomi najdeme. Dalším adeptem na brzké uvedení telefonu s velmi rychlým bezdrátovým nabíjením je i společnost Oppo. I ta už představila 65 W bezdrátovou nabíjecí technologii AirVOOC. Ta ale zatím není připravena pro komerční využití. Situace vypadá zajímavě a uvidím, kdo si příští rok urve prvenství a představí nejrychlejší nabíjení bez drátů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.