Všichni fandové značky Huawei už odpočítávají dny do velké oficiální představovačky na které se ukáží nové vlajkové modely Mate 40 vybavené zbrusu novými procesory řady Kirin 9000. Ale 22. října se pravděpodobně dočkáme novinek i z jiných oblastí, kde značka působí. A podle všeho by velmi zajímavý potenciál měla mít i sluchátka Huawei FreeBuds Studio Headphones. Půjde o vůbec první pokus značky na tomto poli a vzhledem k velmi povedeným audio produktům v minulosti se dá čekat, že Huawei příjemně překvapí.

Jako první byla sluchátka Huawei FreeBuds Studio Headphones spatřena v aplikace AI Life zhruba před měsícem, takže máme alespoň představu o jejich vzhledu. Dnes ale zástupci firmy oficiálně potvrdili, že se jich 22. října opravdu dočkáme a není tak nutné dále spekulovat o datu vydání. Půjde o masivní sluchátkový model „přes uši“ a už podle názvu je jasné, že půjde o bezdrátový kousek. Podle obrázků i potvrzených informací bude zpracování z jemné teletiny a samozřejmě ve slušivé černé barvě.

Konkrétní hardwarová výbava by měla zahrnovat domácí čip Kirin A1 a také Bluetooth 5.1 nebo dokonce Bluetooth 5.2 bezdrátový čip. K dispozici by také měla být technologie aktivního potlačování okolních ruchů a také bezdotykový AI asistent. Dá se předpokládat, že Huawei k high-end audio parametrům a technologiím nasadí i high-end cenu, takže rozhodně nepůjde o žádný levný počin. Ale na přesné detaily si budeme muset ještě pár dnů počkat. Určitě to ale bude stát za to.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.