Nedávno Huawei představili novou řadu routerů, která je samozřejmě vybavena podporou standardu Wi-Fi 6 a nabitá moderními technologiemi. A od včerejška jsou už modely Huawei WiFi AX3 a AX3 Pro oficiálně dostupné i na našem trhu, což technologické nadšence jistě potěší. Cenově se samozřejmě jedná o dražší kousky, ale mohou toho na druhou stranu nabídnout opravdu hodně. Pokud tedy stavíte síť do budoucna nebo benefity Wi-Fi 6 využijete hned, tak budete nadšeni. Oficiální ceny jsou nastaveny na 1799 Kč u AX3 a na 2499 Kč v případě AX3 Pro.

WiFi AX3 v sobě spojuje revoluční chytrou strategii Huawei 1+8+N spolu se zabezpečením finančních úkonů Huawei HomeSecTM, což uživatelům poskytuje intuitivní, bleskově rychlé, stabilní a hlavně zabezpečené WiFi 6 připojení. Routery z řady WiFi AX3 jsou vybaveny špičkovým procesorem Huawei Gigahome a čipovou sadou Gigahome WiFi 6. Na základě standardů této sítě Huawei zapracoval vícečipovou technologii, která zajišťuje funkci WiFi 6 Plus při dvojnásobné rychlosti sítě nebo vylepšenou průchodnost signálu stěnami.

Evoluce na pochodu

Čipová sada Gigahome WiFi 6 umožňuje řadu vylepšení díky rozšíření šířky frekvenčního pásma až na 160 MHz a stabilizaci pracovní frekvence na 2 MHz, což usnadňuje průchod signálu přes zdi. Zjednodušeně řečeno: uživatelé si mohou užívat rychlejší připojení v blízkosti zařízení a stabilní signál při delší vzdálenosti. Právě možnostmi čipové sady se odlišuje základní verze AX3, která je pouze dvoujádrová a AX3 Pro, která je čtyřjádrová. Pro je někdy v obchodech označovaná jako AX3 Quad-core.

Čtyřjádrová verze řady Huawei WiFi AX3 zároveň podporuje funkci Huawei Share. Pouhým klepnutím na odemčený telefon Android s aktivovaným NFC se uživatelé mohou připojit přímo k síti WiFi, aniž by museli zadávat heslo. Tato funkce je obzvlášť užitečná při návštěvách v domácnostech nebo pro hosty v hotelech či restauracích, jelikož značně ušetří čas a potíže spojené s žádáním a zadáváním hesla.

Součástí čtyřjádrové verze je i bezpečnostní ochrana Huawei HomeSecTM. Do čtyřjádrového čipu Gigahome byla zabudována nezávislá bezpečnostní zóna (prostředí s důvěryhodným systémem TEE) a bezpečnostní řešení TrustZone bylo zkonstruováno z mikrojáder. Toto řešení získalo certifikaci Evaluation Assurance Level-5 (EAL5) od společnosti Common Criteria, globálně uznávané certifikační organizace pro IT produkty, což jen potvrzuje vysokou úroveň bezpečnostních opatření produktu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.