Nedávno Huawei představili novou řadu routerů, která je samozřejmě vybavena podporou standardu Wi-Fi 6 a nabitá moderními technologiemi. A od včerejška jsou už modely Huawei WiFi AX3 a AX3 Pro oficiálně dostupné i na našem trhu, což technologické nadšence jistě potěší. Cenově se samozřejmě jedná o dražší kousky, ale mohou toho na druhou stranu nabídnout opravdu hodně. Pokud tedy stavíte síť do budoucna nebo benefity Wi-Fi 6 využijete hned, tak budete nadšeni. Oficiální ceny jsou nastaveny na 1799 Kč u AX3 a na 2499 Kč v případě AX3 Pro.

WiFi AX3 v sobě spojuje revoluční chytrou strategii Huawei 1+8+N spolu se zabezpečením finančních úkonů Huawei HomeSecTM, což uživatelům poskytuje intuitivní, bleskově rychlé, stabilní a hlavně zabezpečené WiFi 6 připojení. Routery z řady WiFi AX3 jsou vybaveny špičkovým procesorem Huawei Gigahome a čipovou sadou Gigahome WiFi 6. Na základě standardů této sítě Huawei zapracoval vícečipovou technologii, která zajišťuje funkci WiFi 6 Plus při dvojnásobné rychlosti sítě nebo vylepšenou průchodnost signálu stěnami.

Evoluce na pochodu

Čipová sada Gigahome WiFi 6 umožňuje řadu vylepšení díky rozšíření šířky frekvenčního pásma až na 160 MHz a stabilizaci pracovní frekvence na 2 MHz, což usnadňuje průchod signálu přes zdi. Zjednodušeně řečeno: uživatelé si mohou užívat rychlejší připojení v blízkosti zařízení a stabilní signál při delší vzdálenosti. Právě možnostmi čipové sady se odlišuje základní verze AX3, která je pouze dvoujádrová a AX3 Pro, která je čtyřjádrová. Pro je někdy v obchodech označovaná jako AX3 Quad-core.

Čtyřjádrová verze řady Huawei WiFi AX3 zároveň podporuje funkci Huawei Share. Pouhým klepnutím na odemčený telefon Android s aktivovaným NFC se uživatelé mohou připojit přímo k síti WiFi, aniž by museli zadávat heslo. Tato funkce je obzvlášť užitečná při návštěvách v domácnostech nebo pro hosty v hotelech či restauracích, jelikož značně ušetří čas a potíže spojené s žádáním a zadáváním hesla.

Součástí čtyřjádrové verze je i bezpečnostní ochrana Huawei HomeSecTM. Do čtyřjádrového čipu Gigahome byla zabudována nezávislá bezpečnostní zóna (prostředí s důvěryhodným systémem TEE) a bezpečnostní řešení TrustZone bylo zkonstruováno z mikrojáder. Toto řešení získalo certifikaci Evaluation Assurance Level-5 (EAL5) od společnosti Common Criteria, globálně uznávané certifikační organizace pro IT produkty, což jen potvrzuje vysokou úroveň bezpečnostních opatření produktu.