V současné koronavirové době je pro většinu z nás naprosté sci-fi uvažovat opět o cestování za hranice dnešních dní, tedy minimálně za hranice republiky. Ale třeba se jednou někdy kolem roku 2050 dočkáme uvolnění restrikcí a bude tak možné opět opustit rodnou hroudu. A i když do té doby máte několik dekád k naučení několika světových jazyků, tak by se přece jen mohl hodit velmi chytrý AI translátor Xiaomi Mijia. A koupit si ho do zásoby můžete už dnes, protože je za velmi slušnou cenu k mání na Aliexpressu.

A tento AI translátor z vás opravdu udělá polyglota v každém případě. Oplývá totiž tunou funkcí a možností, které díky podpoře 18 nejrozšířenějších jazyků uplatníte až ve 170 zemích světa. Šestice mikrofonů zachytí přesně hlas i ve hlučném prostředí a AI si pak poradí s překladem. Bude k tomu potřebovat přístup na internet, ale k tomu slouží Wi-Fi nebo slot na SIM kartu. Ovládání je pak jednoduché díky 4.1-palcovému dotykovému displeji. Dočkáte se třeba i funkce záznamu hlasu automaticky do textové formy nebo překladu textu pořízených fotografií (8 Mpx fotoaparát je integrován). Baterie s 3000 mAh také něco vydržím, takže vás nenechá na holičkách. A vše stojí jen 47.28 dolarů !

Pokud však cestovat neplánujete a raději se chystáte zvelebovat rodné hnízdo, tak pro vás něco dnes máme také. Tedy pokud máte dům se zahradou nebo verandou, protože parádní solární LED zahradní lampy v bytě moc nemají šanci vyniknout. Jsou samozřejmě vodědolné s certifikací IP44 a vestavěná nabíjecí baterie se zvládne na noční použití nabít jen pomocí zhruba 6 hodin slunečního svitu. Na výběr je několik designů lamp, přičemž některé jsou dokonce k mání i z českého skladu. S cenou třeba 23.99 dolarů za dva kusy Type 3 navíc nejde o nic drahého.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.