Powerbanky od Xiaomi patří i na našem trhu k těm nejúspěšnějším a k dostání je velmi slušný počet jejich variant. A podle všeho bychom se teoreticky měli dočkat jednoho nového velmi zajímavého modelu. Dobře informované indické zdroje mají k Xiaomi odjakživa velmi blízko, takže se dá názor serveru MySmartPrice dát za bernou minci. Novinkou by měla být powerbanka Mi Power Bank 3 Ultra Compact, která se už dle názvu bude moci pochlubit opravdu velmi kompaktními rozměry. Navíc i slušnou kapacitou a s největší pravděpodobností i jako obvykle dobrou cenou.

Mi Power Bank 3 Ultra Compact má totiž rozměry pouhých 90×63.9×24.2 mm, což je zhruba průměrná kreditní karta (tedy bez ohledu na tloušťku). V kombinaci s 200 g váhy půjde opravdu o extrémně kompaktní model, vzhledem k udávané 10.000 mAh kapacitě powerbanky. Bude také mít nový povrch, takže nepůjde o hladké kusy jako v minulosti. Bude se tak určitě lépe držet a nevyklouzne jednoduše z ruky.

Uvnitř bude lithium-polymerový článek a dočkáme se hned čtveřice portů. Kromě dvou klasických USB dojde i na micro-USB a USB Type-C, takže si vybere každý majitel telefonu. Powerbanka umí až 24W Power Delivery přes USB Type-C port a 18W skrze micro-USB, takže moderní telefony s rychlo-nabíjením rozhodně nepřijdou zkrátka. A s 24W nabíječkou ji pak dobijete jen za 3.5 hodiny. Podporováno je samozřejmě i souběžné nabíjení až trojice zařízení, ale pak se o výkon budou muset podělit. Zatím bohužel netušíme přesné datum dostupnosti ani cenu, ale mělo by se tak stát velmi brzy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.