Společnost Meizu má období své největší slávy za sebou. Obzvláště letos se moc do výroby nových telefonů nehrne. Po vydání řady Meizu 17, která byla celkem úspěšná, naznačovali, že do konce letošního roku už žádný další telefon nepředstaví. Přesto a nebo právě proto chystají zabrousit do dalších segmentů produkce. Ví se, že ve 4. kvartálu letošního roku by měly být představeny Meizu hodinky a také systém Flyme for Watch.

Ovšem je dost možné, že by letos mohlo dojít i k přípravě tabletu. Informace se objevila na čínské síti a vychází z toho, že Meizu údajně zveřejnilo na WeChat a čínské verzi TikTok video, které ukazuje telefon Meizu 17 Pro proměněný na tablet. Toho se samozřejmě ihned chytli tamní tipaři a tvrdí, že společnost určitě pracuje i na novém tabletu. Ten by prý také mohl být představen do konce roku. K tomu se zástupci Meizu nijak konkrétně nevyjádřili. Proto si i tyto spekulace dál žijí svým vlastním životem.

Nic tedy není potvrzeno a ani vyvráceno. Je však pravdou, že Meizu své tablety kdysi dávno prodávala, ale od roku 2017 už žádný nový tablet na trh neposlali. Proč by tedy po čtyřech letech a navíc v době, kdy trh s tablety upadá, riskovali a chystali nový tablet? Navíc i velcí čínští výrobci, jako je například Xiaomi nebo Huawei od výroby tabletů upouštějí. K tomu přidejme i skutečnost, že společnost není zrovna v nejlepší finanční kondici. Proto spíš věříme tomu, že své síly upne na segment chytrých nositelností, než na ne příliš lukrativní trh s tablety.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.