Značka Realme má i přes pandemii koronaviru v letošním roce velmi slušně našlápnuto. Důvodem jejich úspěchu může být i to, že se snaží produkovat telefony s dobrým poměrem cena/výkon, zasahují do všech tříd a expandují i na trhy mimo Čínu. V souvislosti s tím můžeme například zmínit nedávné zahájení evropských prodejů úspěšné řady Realme 7. Tím však letošní krasojízda značky nekončí. Na 13. října/októbra totiž mají v Číně naplánovánu představovačku. Na ní bude oficiálně uvedena řada Realme Q2. K potvrzení této události nyní došlo na čínském Weibo.

Kdybychom se podívali zpátky do historie značky, tak bychom narazili na telefon Realme Q, který byl vydán zhruba před rokem a patřil mezi levné stroje. Řada Realme Q2 by tak mohla být jakýmsi jeho nástupcem a měla by zahrnovat dva modely, a to verzi Q2 a Q2 Pro. Pravda je sice ta, že výrobce doposud nezveřejnil žádné informace o parametrech telefonů, ale podle upoutávky by měly oba běžet na systému Android 11 s nadstavbou Realme UI 2.0.

Nicméně se na síti objevily snímky, které ukazují jak by na tom mohly být telefony v rámci designu. Ovšem k vidění je jen zadní panel. Zde bychom mohli čekat letošní klasiku v podobě obdélníkového modulu zadní kamery. V modulu jsou čtyři snímače a LED blesk. Tipaři odhadují, že Pro verze bude mít jeden ze snímačů s rozlišením 48 MPix. Očekává se i podpora rychlého nabíjení s výkonem 65 W a baterie s kapacitou 5000 mAh. Oba telefony by měly mít i podporu 5G sítí, kterou by měly zajistit procesory Dimensity 720 a Dimensity 800U. V případě Pro verze bychom se mohli také dočkat 8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště, dále i vysoké obnovovací frekvence 120 Hz a 6,5 palcového displeje. Ale výrobce zatím tyto informace nepotvrdil, takže je nutno je brát s nadhledem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.