Jen před pár dny nám šéf Redmi naznačil vydání nových modelů telefonů pro čínský trh. Podle všeho by se mělo jednat o nové kousky řady Redmi K30 a také zbrusu nové Redmi Note 10. V obou případech však půjde teoreticky pouze o přeznačení již existujících telefonů. V prvním případě asi o Xiaomi Mi 10T a v druhém pak o Mi 10T Lite. Čína tak jen dohání globální trhy, ale možná si Redmi nechávají i nějaké to eso v rukávu a rebrand se neobejde i bez nějakých změn. Alespoň to tvrdí zasvěcený odborník na sociální síti Weibo.

Tím není nikdo jiný než starý dobrý „leakster“ DigitalChatStation, který nové řadě Redmi Note 10 připisuje hned 108 Mpx senzor hlavního fotoaparátu. Kromě toho také telefoto a makro senzory, čímž by se opět telefon odlišoval. Xiaomi Mi 10T Lite totiž jak známo má kombinaci 64 Mpx + ultra-wide + makro. Šlo by také o 108 Mpx premiéru značky, protože tyto senzory se zatím dostaly pouze do telefonů pod hlavičkou mateřského Xiaomi. To zní velmi zajímavě a jen potvrzuje starší spekulace z XDA, kteří také informovali o využití těchto senzorů pro nové čínské verze telefonů.

Jinak by ale podle uniklých specifikací mělo opravdu jít v podstatě o identické vybavení, jaké má Xiaomi Mi 10T Lite. Tedy opět 120 Hz LCD displej, procesor Snapdragon 750G nebo 4800 mAh kapacita baterie s 33W rychlo-nabíjením. Změnou by ale měla být v Číně cena, protože se nahlas hovoří o 1000 juanech, tedy fantastických 149 dolarech. To asi budeme opět závidět. Není jasné, zda se Redmi Note 10 tedy vůbec podívá (v jakékoli podobě) na globální trhy, nebo se v této generaci budeme muset spokojit s Mi 10T Lite. Chaotické ? To si pište !

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.