Na začátek víkendu se určitě hodí něco lehce humorného a z této kategorie najdeme poměrně mnoho případů u našich jablečných kolegů. Dnešní zpráva asi nikoho moc nepřekvapí vzhledem k úrovni technologických znalostí většiny populace, ale i tak určitě leckoho pobaví. Firma Global Wireless Solutions (GWS) totiž provedla průzkum mezi majiteli iPhonů ohledně podpory moderních 5G sítí a jejich odpovědi jsou kulantně řečeno…ne zcela zasvěcené.

Průzkum totiž ukázal, že plných 49 % si myslí, že jejich iPhone podporuje sítě 5G a dalších 29 % pak netuší, zda telefon něco takového umí. A pokud se zaměříme na skupinu zákazníků, která si iPhone koupila letos, tak 24 % neví, zda je telefon připojen k 5G síti a 38 % raději ani netuší, zda jejich operátor podporuje 5G konektivitu v jejich regionu. Což samozřejmě vypovídá také o celkové informovanosti veřejnosti o podobných vymoženosti. I tak je ale úsměvné vidět polovinu majitelů iPhonů přesvědčených o modernosti jejich ovocného miláčka.

Apple ale tyto nedostatky hodlá napravit už 13. října, kdy bude představena nová generace s řadou telefonů iPhone 12. Ta už by 5G opravdu podporovat měla a nebude nutné tak mít zmatené fanoušky. Podle výborného analytika Ming-Chu Kuo také Apple snižuje náklady na komponenty telefonů, protože přidaná podpora 5G sítí s sebou nese nárůst ceny o zhruba 125-135 dolarů. To by ale u modelů iPhone 12 měla vyrovnat levnější hybridní základní deska cenou o 40-50 % menší než u iPhone 11. Koncové ceny by tak měly zůstat zhruba stejné. I když u Applu nikdy nevíte…