Značka Realme jede na plné obrátky a její expanze na globální trhy se nese v podobném duchu. Minulý měsíc byla v Číně představena řada Realme X7 a tipaři odhadovali, že by se alespoň některé z modelů mohly už brzy podívat na globální trhy. A když mluvíme o globálních trzích, mluvíme především o Evropě. Sem by se měl dostat model Realme X7 Pro. Že se telefon na globální představení připravuje by mohl dokazovat i seznam thajské agentury NBTC a tchajwanské NCC. V obou případech je zde telefon registrován s kódovým označením RMX2121.

Hlavní parametry

My dnes nahlédneme do seznamu NCC, kde najdeme kromě snímků i některé podrobnější údaje o Realme X7 Pro. A začneme u designu, který je stejný jako u čínské verze. Stejná je i úhlopříčka displeje, která činí 6,55 palce. Obrazovka má v levém horním rohu „díru“ pro přední kameru. Je tedy víc než pravděpodobné, že také rozlišení displeje bude stejné, a to FullHD+. Také zadní panel zůstává v rámci designu beze změn a jeho dominantou je obdélníkový modul fotoaparátu se čtyřmi snímači. jejich jednotlivé rozlišení výpis NCC neuvádí. Proto nebudeme spekulovat a raději počkáme na informaci, zda v tomto ohledu nedošlo k nějakým změnám.

Výpis dále uvádí a dokládá i fotografiemi, že telefon bude mít duální baterii. Kapacita jednotlivých akumulátorů bude 2250 mAh. Dohromady to dá 4500 mAh. Použití dvou baterií úzce souvisí s podporou rychlého nabíjení SuperDart s výkonem 65 W. Díky tomu by se měl telefon nabít z nuly na 100% za pouhých 35 minut. Kromě těchto údajů se ještě můžeme dozvědět, že konfigurace pamětí bude 8 GB RAM a 256 GB interního úložiště. Připomeňme, že použitým procesorem je Dimensity 1000+ a Realme X7 Pro by se tak mohl stát prvním přístrojem s tímto čipsetem, který se podívá za hranice Číny. Kdy přesně se tak stane zatím není známo, ale je jasné, že to bude už brzy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.