O tom, že OnePlus plánují na říjen kromě představení vlajkového modelu OnePlus 8T i další novinky jsme už psali před pár dny. Ale dnes můžeme přiřadit k této spekulaci i konkrétní datum, se kterým přišli kolegové ze serveru OnLeaks. Podle jejich slov představení dvou nových telefonů značky OnePlus náležejících do řady Nord proběhne 26. října ve 12:00 GMT. Pokud se vše potvrdí, tak se tedy opravdu do konce měsíce dočkáme dalších dvou stále poměrně tajemných novinek. Těmi by měly být modely N10 5G a N100.

Firma sice oficiálně stále nepotvrdila vůbec nic, ale zasvěcených zdrojů už je poměrně hodně, takže můžeme vše brát skoro jako hotovou věc. Jasno ale vůbec není ohledně výbavy telefonů samotných, i když po internetu kolují poměrně věrohodné soupisy. Kolegové z OnLeaks konkrétně v souvislosti s N10 zmiňují podporu 5G sítí, ale N100 by podle všeho mohl být oním velmi levným modelem se Snapdragonem 460. Tomu se přičítá údajně třeba 6.52-palcový HD+ displej, 13 Mpx hlavní fotoaparát nebo 6000 mAh baterie. Low-end jako vyšitý.

To OnePlus N10 5G by měl mít přece jen vyšší ambice a zamíří pravděpodobně do střední třídy. K tomu by mu měl dopomoci 6.49-palcový FullHD+ displej s 90 Hz obnovovací frekvencí, Snapdragon 690 5G, 6 GB RAM, 128 GB vnitřní paměti nebo 64 Mpx hlavní fotoaparát. Předchozí zprávy zmiňovaly cenu pod 400 dolarů, ale to bych osobně tipoval ještě o fous níže, protože to se skoro blíží OnePlus Nord. Stále je také ve hvězdách, zda tyto nové modely budou globální, nebo jen pro některé specifické světové trhy. Tak uvidíme.