O tom, že OnePlus plánují na říjen kromě představení vlajkového modelu OnePlus 8T i další novinky jsme už psali před pár dny. Ale dnes můžeme přiřadit k této spekulaci i konkrétní datum, se kterým přišli kolegové ze serveru OnLeaks. Podle jejich slov představení dvou nových telefonů značky OnePlus náležejících do řady Nord proběhne 26. října ve 12:00 GMT. Pokud se vše potvrdí, tak se tedy opravdu do konce měsíce dočkáme dalších dvou stále poměrně tajemných novinek. Těmi by měly být modely N10 5G a N100.

Firma sice oficiálně stále nepotvrdila vůbec nic, ale zasvěcených zdrojů už je poměrně hodně, takže můžeme vše brát skoro jako hotovou věc. Jasno ale vůbec není ohledně výbavy telefonů samotných, i když po internetu kolují poměrně věrohodné soupisy. Kolegové z OnLeaks konkrétně v souvislosti s N10 zmiňují podporu 5G sítí, ale N100 by podle všeho mohl být oním velmi levným modelem se Snapdragonem 460. Tomu se přičítá údajně třeba 6.52-palcový HD+ displej, 13 Mpx hlavní fotoaparát nebo 6000 mAh baterie. Low-end jako vyšitý.

To OnePlus N10 5G by měl mít přece jen vyšší ambice a zamíří pravděpodobně do střední třídy. K tomu by mu měl dopomoci 6.49-palcový FullHD+ displej s 90 Hz obnovovací frekvencí, Snapdragon 690 5G, 6 GB RAM, 128 GB vnitřní paměti nebo 64 Mpx hlavní fotoaparát. Předchozí zprávy zmiňovaly cenu pod 400 dolarů, ale to bych osobně tipoval ještě o fous níže, protože to se skoro blíží OnePlus Nord. Stále je také ve hvězdách, zda tyto nové modely budou globální, nebo jen pro některé specifické světové trhy. Tak uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.