Čínský gigant Huawei si prochází opravdu nezáviděníhodným obdobím, protože utužené americké sankce představují zejména pro jeho mobilní divizi obrovské nebezpečí. Ztrátu přístupu ke službám Google firma ještě velmi dobře zvládla, ale nemožnost využívat výrobní kapacity TSMC k produkci čipsetů Kirin je v podstatě likvidační. Nahromaděné zásoby čipů totiž vydrží jen krátce. Firma se tak bez pochyb zabývá i mnoha lehce extrémními řešeními celé situace a o jednom takovém dnes spekuluje známý analytik Ming-Chi Kuo.

Podle jeho slov Huawei jako jeden z pravděpodobných scénářů uvažuje o prodeji velmi úspěšné dceřiné značky Honor. V případě prodeje a naprosté samostatnosti Honoru by se na něj totiž už nevztahovaly žádné sankce a restrikce. Navíc by získala značka konečně i možnost vyrábět opravdu high-end modely, protože to jim doposud nebylo příliš umožněno. Podle analytika má Honor obrovskou cenu především sílou svého jména, protože si za pár let existence dokázal na trhu vydobýt velmi pozitivní renomé.

V případě prodeje značky Honor by ale samozřejmě došlo i k mnoha problémům. Jejich telefony totiž vždy těžily také z know-how a technologických možností mateřského Huawei, včetně přístupu k čipsetům Kirin. Nový majitel Honor by tyto možnost samozřejmě neměl a tak by musel na dobrém jménu značky pracovat vlastními prostředky. Ale možnosti některých (nejen) čínských obřích firem jsou často opravdu extrémní, takže by mohlo jít o velmi zajímavý scénář. Dojde tedy v kauze Huawei k podobnému radikálnímu řešení ?