Hon za maximální užitnou plochou displeje už je mezi výrobci ohranou písničkou, ale první pokus s využitím kontroverzního „vykousnutí“ není zase až tak starý. Došlo k němu před 3 lety s iPhone X a na svoji dobu šlo o velmi revoluční počin, který se okamžitě dočkal širokého spektra následovatelů. Od té doby ale přece jen doba pokročila a posunuli jsme se k velmi decentním „průstřelům“ a dokonce i prvním, pokusům k integraci selfie kamerek pod displej. Jednou z nejodolnějších značek proti pokroku je ale překvapivě dřívější revolucionář Apple.

Jablečné produkty se stále zuby nehty drží širokého velmi širokého „vykousnutí“ a nevykazují ani náhodou snahu o cokoliv jiného. A podle všeho se tento tvrdohlavý přístup nezmění ani v blízké budoucnosti. Tedy alespoň to tvrdí vždy skvěle informovaný „leakster“ IceUniverse a ten se plete jen málokdy. Podle jeho slov bude široký výřez displeje opět dominovat nadcházejících modelům iPhone 12 a dokonce i příští generaci iPhone 13. I když u té by údajně mělo dojít k jeho drobnému zúžení.

Apple prostě občas někdy hájí vlastní názor do roztrhání těla i když se často objektivně nejedná o nejlepší volbu. Nucení Lightning portu zákazníkům v neprospěch USB Type-C je toho jen a jen důkazem. I u širokého výřezu určitě najdeme zaryté fanoušky hájící tento designový prvek, ale s postupující modernizací to jde stále hůře. Modely řady iPhone 12 by měly dorazit už 13. října, takže u těch k žádné změně asi opravdu nedojde, ale třeba se americký gigant přece jen nakonec rozhodne pro příští generaci k postupu vpřed a ne jen otálení na místě. To našim ovocnářským kolegům můžeme jen přát 🙂