Sluchátek, ať už těch s kabelem a nebo bezdrátových, má společnost Xiaomi na svém kontě už požehnaně. A připravuje další. Jde o TWS sluchátka Xiaomi Mi Air 2 Pro. První info o nich sdílel na čínském Weibo jeden z tamních tipařů před týdnem a dnes přidává i hands-on video a několik reálných fotek. Sluchátka by měla být představena v dohledné době a my se ještě před tím můžeme seznámit s jejich téměř kompletními parametry.

Co bychom tedy od chystaných sluchátek Xiaomi Mi Air 2 Pro mohli očekávat? Především je to to, že sluchátka pro hladký chod většiny funkcí nepotřebují spárování s telefonem. Jde především o funkci redukce šumu. Režim se aktivuje stisknutím a podržením zadní části sluchátek, což je ukázáno ve videu. Podle tipaře by měly být k dispozici hned tři typy režimu redukce šumu, a to aktivní potlačení šumu, pasivní potlačení šumu a potlačení okolního hluku. Tipař dodává, že režim aktivního potlačení šumu lze aktivovat pouze tehdy, jsou-li v uších nasazena obě sluchátka. S jedním sluchátkem se automaticky aktivuje režim potlačení okolního hluku.

Co se designu týče, budou sluchátka Mi Air 2 Pro výrazně podobná sluchátkům Apple AirPods Pro. Stopka sluchátek tedy bude mírně šikmá a sluchátka budou mít silikonové kloboučky. Jejich hmotnost by měla být 6,5 gramu. Neměla by chybět ani 12 mm dynamická cívka s LCP kompozitní membránou a redukcí šumu o intenzitě 35 dB. Sluchátka budou také podporovat Active Noise Cancellation a hybridní digitální redukci šumu. Baterie by měla mít výdrž až 7 hodin provozu s vypnutou redukcí šumu. Při zapnuté redukci by se měla výdrž zkrátit na 5 hodin. Najít bychom zde měli i podporu bezdrátového nabíjení, automatického připojení a kodeků AAC a LHDC.