Mnoho společností se snaží vyvíjet skládací telefony. Je to proces zdlouhavý a proto není divu, že třeba Oppo svůj první skládací telefon stále nepustilo do světa. O tom, že na něm pracují se mluví už přes dva roky. Dokonce jsme měli nedávno možnost vidět jeho patentový nákres. Dnes se podíváme na další patent a další nákresy a renderované snímky, které úzce souvisejí se skládacím telefonem Oppo.

Jako vždy si pro informace o patentu zajdeme na stránky LetsGoDigital, které jsou zveřejňováním patentových podání pověstné. Oppo patentovalo mechanismus pantů, nebo chcete-li, závěsů skládacího telefonu. Podle nákresů by mělo jít o „véčkový“ telefon, kdy sklopný mechanismus bude uložen v jeho polovině. Displej se díky tomu skládá dovnitř a měl by tak být lépe chráněn. Zároveň i složení přístroje je jednodušší. Obrazovka by měla být méně namáhána, což zvýší její životnost. Sklopný mechanismus je ale mírně větší a širší, než jaký najdeme v dosud vydaných skládacích telefonech.

Pant je uzpůsoben tak, aby pomohl fixovat displej telefonu ve čtyřech bodech pod úhly 30°, 60°, 90° a 190°. Dalo by se tedy říci, že v tomto ohledu se tak trochu podobá modelu Galaxy Z Flip. Je také zajímavé, že i přesto, že podle nákresů vypadá skládací mechanismus opravdu masivně, Oppo se snaží udržet tloušťku telefonu celkem v normě. A jak by mohl skládací přístroj vypadat v reálu můžeme omrknout na renderovaných obrázcích, které připravil tým designérů LetsGoDigital. Ti však upozorňují na to, že obrázky jsou jen ilustrační, přestože vycházejí z patentových nákresů.