Na začátku uplynulého měsíce uspořádala společnost Huawei vývojářskou konferenci, na které byla kromě jiného představena i druhá verze operačního systému Harmony OS. Šéf společnost také potvrdil, že se chystají svůj vlastní systém postupně nasazovat i do telefonů. Stát by se tak mohlo už v příštím roce. Huawei sice rámcově naznačil, že telefony budou aktualizovány postupně, ale nic bližšího jsme se nedozvěděli.

Nyní se na čínské síti objevila zpráva, která tak trochu upřesňuje, jak bude Harmony OS na telefony nasazován a které z nich by mohly být aktualizovány nejdříve. Je jasné, že systém dostanou nejdříve ty nejnovější telefony. Ale podle všeho by mělo postupem času dojít i na některé starší modely. Přechod na systém Harmony OS se bude odvíjet od použitých procesorů.

Prvními v řadě budou telefony s čipsetem Kirin 9000. Asi není třeba dodávat, že jde o přístroje chystané řady Huawei Mate 40. Následovat by měly stroje osazené Kirinem 990 5G. Ten najdeme u řady Mate 30, P40 a Honor 30. Dále pak u strojů Huawei Mate Xs a Nova 6 5G. Ve třetí vlně by měly být na systém Harmony převedeny vybrané telefony s procesorem Kirin 990 4G, Kirin 985 a některá zařízení s čipsetem Kirin 820. Ve čtvrté vlně budou aktualizovány zbývající telefony s Kirinem 820, zbývající telefony s Kirinem 990 4G a přístroje s Kirinem 980. Poslední aktualizační etapa je připravena pro přístroje s Kirinem 810 a vybrané telefony s Kirinem 710. Z tohoto aktualizačního plánu ale vypadly telefony s procesorem Kirin 970 a jde o řady Mate 10 a P20. Je to zřejmě proto, že seznam není kompletní a bude postupně doplňován.