Herní telefony momentálně hýbou světem a snad každá velká značka už poslala na trh nějakou vlastní variantu na toto téma. Je to jen logické, protože podíl a významnost mobilních hráčů stále strmě stoupá a do budoucna ještě určitě bude. Z her se už dávno vytratilo stigma a firmy se jen předhání ve snaze se této obří části trhu zavděčit. A netýká se to jen samotných výrobců telefonů, protože procesory také mají vlastní „herní“ verze. Nemluvě o tom, že se proslýchá, že samotný Qualcomm uvažuje o vstupu do této kategorie…

Alespoň tomu nasvědčuje článek z DigiTimes, kde mají poměrně jasno. Qualcomm samozřejmě nemá kapacity ani know-how na celý proces, takže by se měli spojit pro tuto příležitost s taiwanským ASUSem. Což je jistě dobrá volba, protože ASUS má s herními produkty dlouholeté obsáhlé zkušenost a i jejich telefony řady ROG patří k absolutní špičce. A že nejde jen o žádné plané tlachy naznačuje i odhad, že telefon by mohl stihnout být představen ještě do konce roku. Což je poměrně šibeniční termín, takže je klidně možné, že se na něm už nějaký ten pátek pracuje.

A k představení novinky se přímo nabízí prosincový Snapdragon Tech Summit, kde se firma bude chtít určitě předvést. Obecně se očekává předvedení nového špičkového čipsetu Snapdragon 875 a bylo by tak naprosto ideální k tomu využít herní telefon vlastní provenience. Jde sice stále pouze o spekulativní dohady, ale při bližším pohledu vše dává smysl.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.