Na konci září jsme se od Xiaomi dočkali dalších potenciálních superhitů s představením trojice modelů řady Mi 10T. Tím nejlevnějším je Xiaomi Mi 10T Lite a jedná se o velmi zajímavý telefon s dobrou cenou i výbavou. Může se pochlubit použitím zbrusu nového procesoru Snapdragon 750G v praxi a ten podle prvních testů velká očekávaní naplňuje. Tento procesor je designován jako následovník Snapdragonu 730G, ale podle všeho v podstatě vyrovnává výkon Snapdragonu 765G. Asi slušný oddíl.

První benchmarky dnes máme k dispozici díky obrázkům od starých známých z Digital Chat Station. Takže se jim dá plně věřit a není nutné poddat se zdravému skepticismu. Xiaomi Mi 10T Lite podle obrázků dosáhlo v Antutu přes 329 tisíc bodů, což je více než slušné. Zmíněný Snapdragon 765G totiž průměrně má také skóre v rozmezí 325 – 340 tisíc bodů. A jen pro porovnání, takový nedávno špičkový Snapdragon 845 je na tom stále jen lehce lépe s 350 tísíci bodů. Samozřejmě je nutné mít na paměti, že syntetické benchmarky nikdy neukazují kompletní obraz situace, ale pro základní porovnání se vždy hodí.

This slideshow requires JavaScript.

Samozřejmě Xiaomi Mi 10T Lite toho může nabídnout mnohem více, než jen naleštěný nový procesor. Velký 6.67-palcový FullHD+ displej je sice „jen“ IPS, ale zase má 120 Hz obnovovací frekvenci. Slušná je i foto-sestava čtyř senzorů zadního fotoaparátu – 64 Mpx + 8 Mpx + 2 Mpx + 2 Mpx nebo 16 Mpx selfie kamerka. A neurazí ani 4820 mAh kapacita baterie s podporou 33W rychlo-nabíjení. Za těch 279 euro oficiální základní verze se opravdu nejedná o špatnou koupi. A pokud se vám snad podaří odchytit i první promo akci s cenovkou 249 euro, pak je vše ještě růžovější.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.