Létání s drony patří mezi velmi oblíbené kratochvíle, i když nám ho od nového roku lehce zkomplikují nová nařízení a povinná registrace nebo testy. Takže je nejvyšší čas si ještě rychle užít vzdušných hrátek ve vší jednoduchosti, dokud to jde. A k tomu se určitě hodí i spousta levných dronů čínské provenience, protože jen sebevrah milionář začíná s drahými modely rovnou pro pokročilé. Začátečníkům by se tak určitě mohl zamlouvat model CSJ X2, který je k mání v akci na e-shopu Cafago za velmi zajímavé peníze.

CSJ X2 je skládací dron, který má se složenými rameny sympaticky kompaktní rozměry 12 x 8 x 5 cm a vejde se tak do dlaně. Navzdory malým rozměrům nabídne spousta pokročilých funkcí jako je plánování cesty letu, headless režim, vzlet/přistání pomocí jednoho tlačítka nebo vznášení na místě. Kamera na gimbalu je výrobcem sice označovaná jako 4K, ale to se vztahuje k pořízeným fotografiím, pro video se musíte spokojit „jen“ s FullHD záznamem s 25fps. Dron pak má na jedno nabití výdrž ve vzduchu zhruba 10 minut. Potěší i přibalené dálkové ovládání, extra doplňky nebo přenosná taška.

Základní verze s jednou kamerkou přijde díky bleskových prodejům na Cafago jen za 28.04 euro, ale asi bych zauvažoval na vylepšenou variantou. Ta přidává druhou kamerku naspod dronu a nárůst ceny je opravdu minimální, pouhých 30.59 euro. Každopádně se v obou případech jedná o zajímavý levný dron se vším všudy, který má určitě co nabídnout.