Také jste byli zvědavi, jak si v prestižním mobilním fotografickém testu DxOmark poveden špičkový Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G ? Pokud ano, tak se dnes konečně dočkáte, protože se telefon dostal testerům do spárů. A podle výsledných 121 bodů celkově určitě nezklamal, i když se od něj asi čekalo mnohem více, Tento výsledek totiž stačí „pouze“ na chvost první desítky a překonává ho dokonce i Galaxy S20 Ultra. Takže asi u Samsungu přece jen čekali o trochu více.

Obří Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G nabídne nekompromisní hardware, včetně 6.9-palcovém AMOLED displeje s vysokým rozlišením a 120 Hz frekvencí. Hlavní foto sestava je ale v mnoha ohledech podobná právě předchozí vlajkové lodi Galaxy S20 Ultra. Ve srovnání s ním telefon zcela vypustil ToF senzr a mírně upravil telefoto čočku. Hlavní senzor je stejný 1/1.33″ 108 Mpx s f/1.8 a OIS, stejně jako osvědčený ultra-wide 12 Mpx. Telefoto ale využívá 12 Mpx teleskopický senzor se 120mm ekvivalentem (5x optický zoom) a také OIS.

V samotných testech pak recenzent chválí výborné barevné podání, rychlý autofokus a obecně přesnou expozici. Telefoto senzor pak podává velmi dobré výsledky na delší vzdálenosti, ale na střední a nižší už jsou jasně viditelné problémy. Tady asi telefon ztrácí na absolutní špičku nejvíce. Ultra-wide snímky byly také výborné, ale konkurence v podobě titánů Xiaomi Mi 10 Ultra nebo Huawei P40 Pro prostě momentálně vede. Samozřejmě se stále jedná o parádní fotoaparát, ale prostě se po masivní reklamní kampani zaměřené právě na tuto kategorii čekalo více.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.