Také jste byli zvědavi, jak si v prestižním mobilním fotografickém testu DxOmark poveden špičkový Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G ? Pokud ano, tak se dnes konečně dočkáte, protože se telefon dostal testerům do spárů. A podle výsledných 121 bodů celkově určitě nezklamal, i když se od něj asi čekalo mnohem více, Tento výsledek totiž stačí „pouze“ na chvost první desítky a překonává ho dokonce i Galaxy S20 Ultra. Takže asi u Samsungu přece jen čekali o trochu více.

Obří Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G nabídne nekompromisní hardware, včetně 6.9-palcovém AMOLED displeje s vysokým rozlišením a 120 Hz frekvencí. Hlavní foto sestava je ale v mnoha ohledech podobná právě předchozí vlajkové lodi Galaxy S20 Ultra. Ve srovnání s ním telefon zcela vypustil ToF senzr a mírně upravil telefoto čočku. Hlavní senzor je stejný 1/1.33″ 108 Mpx s f/1.8 a OIS, stejně jako osvědčený ultra-wide 12 Mpx. Telefoto ale využívá 12 Mpx teleskopický senzor se 120mm ekvivalentem (5x optický zoom) a také OIS.

V samotných testech pak recenzent chválí výborné barevné podání, rychlý autofokus a obecně přesnou expozici. Telefoto senzor pak podává velmi dobré výsledky na delší vzdálenosti, ale na střední a nižší už jsou jasně viditelné problémy. Tady asi telefon ztrácí na absolutní špičku nejvíce. Ultra-wide snímky byly také výborné, ale konkurence v podobě titánů Xiaomi Mi 10 Ultra nebo Huawei P40 Pro prostě momentálně vede. Samozřejmě se stále jedná o parádní fotoaparát, ale prostě se po masivní reklamní kampani zaměřené právě na tuto kategorii čekalo více.