Globální představení nových modelů řady Xiaomi Mi 10T proběhlo jen před pár dny 30. září, ale na domácí čínské půdě se telefon ještě neukázal. Už sice prošel  mnoha certifikacemi, takže je to pravděpodobně otázkou dnů, ale podle všeho bude prodáváno pod zcela jinými názvy. Tyto informace pochází od starého známého „leakstera“ DigitalChatStation, takže se dají brát v podstatě jako fakta. Dvojblok Xiaomi / Redmi tak možná lehce zbytečně opět znepřehlední svoji nabídku produktů.

Přeznačování (neboli rebranding) pro jednotlivé není u mnoha výrobců ničím novým, ale nejvíce chaotické to mají právě u Xiaomi / Redmi. Sice zachovávají konzistenci u vyšších tříd telefonů, kde jsou modely Redmi pro globální potřeby prodávány jako Xiaomi, ale to neplatí u levnějších řad. A při globalizaci online nákupů si tak zákazník musí dát opravdu pozor co vlastně kupuje a o jaký telefon se jedná. Osobně rebrandingu v rámci těchto firem příliš nerozumím, protože jde v obou případech o vysoce oblíbené značky, takže odpadá argument o lepší prodejnosti pod jinou nálepkou.

Navíc se rebranding lehce vymknul z ruky právě u řady Redmi K30, která má momentálně už pětici modelů a orientace už je opravdu náročná. A dva další kousky do této rodiny tomu rozhodně nepomohou. Podle čínských analytiků se firma brání přechodu k dalšímu číselnému označení kvůli nedostatku jasných vylepšení u nových modelů Mi 10T. To je sice pravda, ale mít v jedné řadě sedm telefonů s extrémně zaměnitelnými názvy je opravdu asi přes čáru. Tak snad tomu s Redmi K40 bude jinak.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.