V červenci jsme se se v Číně dočkali oficiálně představeného herního telefonu Lenovo Legion Duel, který se obratem zařadil mezi nejzajímavější modely ve své kategorii. Kromě brutálního výkonu nabídne také celou řadu velmi zajímavých funkcí a designových řešení, které se hráčům budou určitě zamlouvat. A od poloviny října budou mít možnost si vymožeností tohoto telefonu užívat i zákazníci v Evropě, protože na hlavních evropských trzích se Legion Duel objeví už 15. října. Jen budou muset sáhnout pořádně do kapsy.

Lenovo Legion Duel má 6.59-palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a hlavně 144 Hz obnovovací frekvencí. Procesor Snapdragon 865 Plus spolu se 16 GB LPDDR5 RAM a 512 GB vnitřní UFS 3.1 paměti je také zárukou monstrózního výkonu. Stejně tak dělená 5000 mAh baterie podporující 90W nabíjení určitě stojí za zmínku. Telefon má i stereo reproduktory, „trigger“ hardwarová herní tlačítka nebo výsuvnou selfie kamerku při poloze „naležato“. Dále pak třeba NFC, Bluetooth 5.0, Wi-Fi 6 nebo trojitý zadní fotoaparát se 64 Mpx + 20 Mpx + 16 Mpx senzory.

 

Jde tak opravdu o parádní kousek, ale v Evropě bude k mání jen jeho nejvyšší verze se 16GB+512GB paměti. To s sebou nese poměrně vysokou cenovku 999 euro, i když platíte opravdu za naprostou špičku. Oficiální obchody v Německu, Francii nebo Itálii navíc nabízí hodnotné bonusy jako Lenovo Yoga ANC sluchátka nebo Lenovo Smart Clock. Zajímavý je i fakt, že v popisu obchodů je zmíněna jen 65W nabíječka, takže možná 90W možnosti nebudou v základním balení naplněny. Tak co na nekompromisní herní monstrum za tuto cenu říkáte Vy ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.