Designové telefony se vždy zaměřovaly primárně na vizuální stránku věci a odolnost rozhodně nebyla na seznamu důležitých vlastností. A v současné době jsou ultimátními designovými telefony ohebné modely, které dovedou na pohled opravdu ohromit. Jejich první generace se potýkaly se zásadními nedostatky a právě nízká míra odolnosti k nim rozhodně patřila. Podle všeho se ale tvůrci na tuto oblast výrazně zaměřili a nový Samsung Galaxy Z Fold 2 tak mohl v testech odolnosti příjemně překvapit.

A šlo přitom o testy z rukou těch nejpovolanějších z Youtube kanálu JerryRigEverything, kteří si na destrukci drahé elektroniky zakládají. U první generace Galaxy Fold bylo velmi jednoduché poškodit nejen samotný ohebný displej, ale hlavně jeho panty. Prach a malé částečky ho dovedly často potrápit až nečekaně jednoduše. Nová generace je na tom podle všeho výrazně lépe a vysloužila si tak v testu v podstatě jen chválu. Ostatně se na vše můžete podívat sami ve videu níže.

Externí displej je chráněn ochranným sklem s číslem 6 na Mohsově stupnici tvrdosti, takže něco vydrží. Vnitřní ohebný displej má sice jen ochranný filtr, který poškrábete i nehtem, ale telefon v drtivé většině nebezpečných situací bude stejně v zavřeném stavu. Testovala se i přítomnost písku a prachu na displeji při zavření a nové panty nedovolily jeho proniknutí do citlivých míst. Stejně tak si telefon vedl velmi slušně v klasickém testu snahy o „zlomení“ přístroje. Majitelé tohoto extrémně drahého telefonu tak mají větší šanci, že jejich Galaxy Z Fold 2 přežije standardní provoz přece jen o něco déle.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.