Samsung Galaxy M11 byl poprvé představen v Indii letos v červnu a teď se tento levný kousek korejského giganta chystá i do Evropy. Na náš trh by měl oficiálně dorazit už 6. října, ale upřímně řečeno si nemyslím, že by kromě skalních fanoušků značky mohl někoho zaujmout. Cenově totiž jde vzhledem k výbavě podle mého skromného názoru o absolutní propadák, který nemá naprosto co nabídnout. Samozřejmě s mým názorem můžete nesouhlasit, ale při pohledu na specifikace asi vše brzy pochopíte.

Samsung Galaxy M11 je totiž low-end v podstatě v každém ohledu a cena tomu neodpovídá. Telefon má celoplastové tělo a 6,4-palcový HD+ displej s rozlišením 1560 x 720 pixelů, v jehož levém horním rohu je pak „průstřel“ pro 8 Mpx selfie kamerku. Lehce obstarožní procesor Snapdragon 450 doplní 3 GB RAM a 32 GB vnitřní paměti a nepochopitelně u nás ani nebude indická 4GB+64GB varianta. Hlavní fotoaparát je trojitý (13 Mpx + 5 Mpx + 2 Mpx) a baterie s 5000 mAh kapacitou podporuje 15W nabíjení. Pochvalu zaslouží 3.5 mm jack, dual SIM + samostatný microSD slot a pokud budeme věřit listingu českých obchodů, tak i přidaný NFC čip oproti indické verzi. Systémem je pak samozřejmě Android 10.

Výbava není zázračná, ale za zhruba poloviční cenu než je oficiální bychom to asi telefonu odpustili. Problém je totiž v tom, že se Samsung Galaxy M11 bude u nás prodávat s oficiální cenou 4499 Kč. A to pak strašlivá nevýhodnost této koupě vynikne v plné nahotě. Pro srovnání lépe vybavené je v podstatě po všech stránkách i o tisícovku levnější Redmi 9, o Redmi Note 9 ve stejné cenové hladině ani nemluvě. V podstatě opravdu neexistuje jediný důvod, proč si tento kousek pořizovat.